IV liga: Polonia Środa Śląska pokonana

27.04.2024, 17:27
W sobotę druga drużyna Miedzi Legnica rozegrała starcie w ramach 26. serii gier Koleje Dolnośląskie IV Ligi. Przeciwnikiem zielono-niebiesko-czerwonych była Polonia Środa Śląska. Nasz zespół wyraźnie pokonał ekipę ze Środy Śląskiej 4:0.

W 4 minucie mieliśmy świetną sytuację do objęcia prowadzenia. Po natarciu na bramkę Polonii, bardzo dobry strzał z woleja oddał Adam Czornij, jednak obrońca zablokował uderzenie. Dwie minuty później w polu karnym pada Igor Wargin, ale arbiter Kozik nie decyduje się na podyktowanie rzutu karnego i za tzw. "padolino" napomniał zawodnika gości żółtą kartką. Kolejne dwie minuty później po bardzo dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego akcję zamykał Marcin Orzechowski. Niestety bramkarz złapał trudny strzał. W 24 minucie kolejny zmasowany atak pod bramką Polonii. Niestety po próbie Szymona Skrzypczaka piłkę przejęli obrońcy ze Środy Śląskiej. W 27 minucie do pozycji oko w oko w polu karnym Polonii doszedł Szymon Skrzypczak, niestety jego strzał minimalnie minął bramkę. W 31 minucie mocny i celny strzał z dystansu oddał Mateusz Ciapa. Jego strzał zakończył swój lot w rękach bramkarza. W drugiej minucie doliczonego czasu gry gola do szatni zdobył Oliwier Szymoniak, który fantastycznie zszedł z prawej strony do środka przedpola i mocnym uderzeniem w okienko pokonał bramkarza Polonii.W 52 minucie na bardzo mocne uderzenie z dystansu zdecydował się Marcin Garuch, jednak bramkarz przeniósł ten strzał nad poprzeczką. W 59 minucie podwyższamy wynik meczu. Po świetnym zagraniu z lewej strony pola karnego akcje precyzyjnym strzałem z siódmego metra skutecznie zamknął Bartosz Guzdek. Dziesięć minut później udało się zdobyć trzeciego gola. Po zgraniu od Marcina Garucha akcje mocnym strzałem skończył Piotr Stępień.

Miedź II Legnica - Polonia Środa Śląska 4:0 (1:0)

Bramki: Oliwier Szymoniak (45+2'), Bartosz Guzdek (59'), Piotr Stępień (69')

Żółta kartki: Igor Wargin (6'), Jakub Kaczemba (85')

Sędziował: Wojciech Kozik (Kłodzko)

Asystenci: Filip Paszczyk i Paweł Milewski

Miedź II: 77. Wiktor Lipiec - 5. Adam Czornij, 6. Marcin Orzechowski, 9. Szymon Skrzypczak (83' 10. Idris Momoh), 11. Błażej Żarkowski, 13. Bartosz Guzdek (63' 19. Piotr Stępień), 14. Louis Poznański, 17. Mateusz Ciapa (72' 15. Jakub Kaczemba), 25. Oliwier Szymoniak (66' 23. Kuba Szabłowski), 29. Miłosz Lewandowski, 70. Marcin Garuch (72' 18. Szymon Stróżyński)

Rezerwowi: 12. Oskar Janicki -

Polonia Środa Śląska: 33. Jakub Rędzio - 4. Kacper Rybka, 5. Bartosz Kozak, 6. Tomasz Wroński, 7. Jakub Dudziak, 8. Dawid Kuźmiński (72'  22. Franciszek Kulas), 9. Kamil Liberek (66' 14. Jakub Biliński), 10. Igor Wargin, 11. Adam Andrusiak (61' 6. Dawid Sinicki), 13. Robert Dutko, 17. Kamil Aramowicz