Historia: Miedź - Znicz Pruszków

27.04.2024, 10:35
Historia spotkań Miedzi ze Zniczem Pruszków liczy zaledwie trzy oficjalne spotkania. Dwa pierwsze odbyły się w sezonie 2016/2017. Trzecie miało miejsce w rundzie jesiennej bieżącego sezonu. Przypominamy więc przebieg naszego ostatniego pojedynku z żółto-czerwonymi.

Zawody rozgrywano 30 października zeszłego roku. W 7 minucie Kamil Antonik strzelał na bramkę gospodarzy, ale Miłosz Mleczko obronił. Trzy minuty później prowadzenie strzałem z okolic szesnastki dał pruszkowianom Wiktor Nowak. Z kolei w 13 minucie nad poprzeczką główkował Marcel Mansfeld. W 22 minucie ten sam zawodnik znów powalczył w polu karnym żółto-czerwonych. Po kolejnych trzech minutach w polu karnym główkował Antonik, ale skończyło się tylko kornerem. Po nim głową uderzył nad bramką Nemanja Mijusković. W 33 minucie Paweł Moskwik strzelił na bramkę, piłkę odbił Jakub Mądrzyk, a futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Niespełna dziesięć minut później Wojciech Błyszko główkował w słupek.

Gdy mijało dziesięć minut po wznowieniu gry, groźnie zrobiło się pod obiema bramkami, kiedy zespoły wyprowadziły akcje na zasadzie cios za cios. W 57 minucie zakotłowało się pod bramką Znicza. Ostatecznie Mleczko odbił strzał Ibana Salvadora Edu z bliskiej odległości na rzut rożny. Za chwilę główkował Kamil Drygas, ale po rykoszecie skończyło się kolejnym kornerem. Następna próba była już jednak udana. Wreszcie Drygas na raty wpakował futbolówkę do siatki!

Z kolei w 68 minucie strzelał rezerwowy Krzysztof Drzazga, który na boisku pojawił się za zdobywcę bramki dla Miedzi, ale został zablokowany. W 82 minucie na bramkę strzelał Damian Michalik, a sprzed linii futbolówkę wybił jeden z defensorów ekipy z Pruszkowa. Już w 90 minucie w polu karnym Znicza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zrobiło się małe zamieszanie, ale gospodarze wyszli z sytuacji obronną ręką. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Miedź zagrała w następującym składzie:  39. Jakub Mądrzyk - 14. Kamil Drygas (65’ 10. Krzysztof Drzazga), 17. Michał Kostka, 20. Damian Tront, 23. Jurich Carolina, 25. Nemanja Mijusković, 59. Mehdi Lehaire (77’ 7. Patryk Pierzak), 69. Damian Michalik (85’ 19. Bartosz Guzdek), 87. Ruben Hoogenhout, 95. Marcel Mansfeld (77’ 18. Emmanuel Agbor), 98. Kamil Antonik (46’ 66. Iban Salvador). Z kolei Znicz wystąpił w składzie: 1. Miłosz Mleczko – 3. Dmytro Yukhymovych, 5. Yurii Tkachuk, 6. Krystian Pomorski, 7. Jakub Wójcicki (73’ 19. Patryk Czarnowski), 10. Mateusz Grudziński, 11. Paweł Moskwik, 18. Shuma Nagamatsu, 30. Wiktor Nowak (90’ 45. Mateusz Cegiełka), 47. Wojciech Błyszko, 91. Marcel Krajewski (73’ 8. Tymon Proczek).

bramki - 3:1

Początek niedzielnego meczu na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy o godz. 15:00. Bilety zakupicie na bilety.miedzlegnica.eu, w Strefie Miedzi (do piątku otwartej w godz. 9-16, a w sobotę w godz. 10-14) oraz w kasach stadionowych na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania. Wynik podawany będzie na naszym klubowym Twitterze. Pojedynek transmitowany będzie na platformie Polsat Box Go (wykup pakietu - https://bit.ly/PolsatBoxGoF1L) oraz w modelu PPV poprzez centra meczowe STATSCORE (wykup transmisji w PPV - https://bit.ly/MiedzPPV).