przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

MIEDZIO, JESTEŚMY Z TOBĄ!

Mecz to święto piłki nożnej – radosne widowisko z udziałem piłkarzy i kibiców. Futbol kochają fani na całym świecie, ludzie różnego pochodzenia, koloru skóry czy wyznania. Bo na stadionie wszyscy są równi – wszyscy są kibicami, ważne są klubowe barwy i szacunek dla innego kibica. A prawdziwy kibic jest dumny ze swej drużyny i wierny jej na dobre i na złe, zawsze i wszędzie – na całym świecie.

Wszyscy kibicujemy Miedzi na różne sposoby i powinniśmy dążyć do tego, by stadion był miejscem, w którym my, kibice, czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Każdy z nas buduje stadionową atmosferę poprzez swoje zachowanie. Pozytywne kibicowanie wyraża dumę ze swej drużyny. Poprzez sportowy charakter dopingu tworzymy atmosferę wzajemnego poszanowania, pokazujemy czym jest tolerancja, postawa fair play i wzajemny szacunek.

Dlatego musimy propagować pozytywne postawy na boisku i na trybunach. Na stadionach nie ma miejsca na dyskryminację. Nie ma miejsca na przemoc, zastraszanie, rasistowskie, ksenofobiczne i obraźliwe przyśpiewki i symbole, czy to pomiędzy widzami czy wobec zawodników, zarówno na boisku, trybunach jak i poza stadionem. Nie ma też zgody na przemoc, także słowną, na meczach piłki nożnej. Cieszmy się ze zwycięstw i wspierajmy swój zespół w trudnych momentach, jak przystało na prawdziwych kibiców. Tak jak zachowujemy się na stadionie, tak Miedź oceniają inni!

W kampanii „Miedzio, jesteśmy z Tobą!” zbieramy dobre praktyki i przykłady zachowań na stadionie i nie tylko. Chcemy sprawdzić jakie zdanie na temat kibicowania Miedzi mają legniczanie i jak czują się na stadionie podczas meczów Miedzianki. Chcemy też pokazać jak w Legnicy realizowane jest hasło, że futbol łączy ludzi.

Spot filmowy NIE DLA RASIZMU z udziałem zawodników Miedzi:

Zobacz inne nasze materiały:

Ankieta dotycząca kibicowania na meczach Miedzi

Śpiewnik kibiców Miedzi

TV: Jak kibicować Miedzi? Mówią przedszkolaki!

Akcja "Kibicuję z klasą" czyli zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli

Spotkania z lokalną społecznością na temat walki z dyskryminacją na stadionie

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół "Stadion dla wszystkich. Kibicuję - toleruję"

Zwycięskie prace w konkursie "Stadion dla wszystkich. Kibicuję - toleruję"

Zabawa i nauka kulturalnego dopingu dla dzieci w sektorze rodzinnym

  2:1

miedz-podbeskidzie1.png

05.05.2017,
godz.18:00
1 liga, Legnica

 miedz_-_wisla_pulawy.png
 
Kup bilet na Miedź
Sklep Miedzi Legnica SA

"Mój zespół zagrał dziś dobrze. Graliśmy z drużyną, która tak samo jak my aspiruje do awansu. Uważam, że gdyby płyta była w lepszym stanie, bylibyśmy groźniejsi w ofensywie. Dysponujemy zawodnikami, którzy preferują szybki, techniczny styl gry, zwłaszcza w meczach wyjazdowych. Oczywiście nie jest to żadne wytłumaczenie, wiedzieliśmy jakie panują warunki, dlatego nie chcę wyniku tłumaczyć stanem murawy, tym bardziej mając zawodników, którzy potrafią grać w piłkę i nie opierają się tylko na jednym atucie".

Ryszard Tarasiewicz, trener Miedzi

 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.