przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

MIEDZIO, JESTEŚMY Z TOBĄ!

Mecz to święto piłki nożnej – radosne widowisko z udziałem piłkarzy i kibiców. Futbol kochają fani na całym świecie, ludzie różnego pochodzenia, koloru skóry czy wyznania. Bo na stadionie wszyscy są równi – wszyscy są kibicami, ważne są klubowe barwy i szacunek dla innego kibica. A prawdziwy kibic jest dumny ze swej drużyny i wierny jej na dobre i na złe, zawsze i wszędzie – na całym świecie.

Wszyscy kibicujemy Miedzi na różne sposoby i powinniśmy dążyć do tego, by stadion był miejscem, w którym my, kibice, czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Każdy z nas buduje stadionową atmosferę poprzez swoje zachowanie. Pozytywne kibicowanie wyraża dumę ze swej drużyny. Poprzez sportowy charakter dopingu tworzymy atmosferę wzajemnego poszanowania, pokazujemy czym jest tolerancja, postawa fair play i wzajemny szacunek.

Dlatego musimy propagować pozytywne postawy na boisku i na trybunach. Na stadionach nie ma miejsca na dyskryminację. Nie ma miejsca na przemoc, zastraszanie, rasistowskie, ksenofobiczne i obraźliwe przyśpiewki i symbole, czy to pomiędzy widzami czy wobec zawodników, zarówno na boisku, trybunach jak i poza stadionem. Nie ma też zgody na przemoc, także słowną, na meczach piłki nożnej. Cieszmy się ze zwycięstw i wspierajmy swój zespół w trudnych momentach, jak przystało na prawdziwych kibiców. Tak jak zachowujemy się na stadionie, tak Miedź oceniają inni!

W kampanii „Miedzio, jesteśmy z Tobą!” zbieramy dobre praktyki i przykłady zachowań na stadionie i nie tylko. Chcemy sprawdzić jakie zdanie na temat kibicowania Miedzi mają legniczanie i jak czują się na stadionie podczas meczów Miedzianki. Chcemy też pokazać jak w Legnicy realizowane jest hasło, że futbol łączy ludzi.

Spot filmowy NIE DLA RASIZMU z udziałem zawodników Miedzi:

Zobacz inne nasze materiały:

Ankieta dotycząca kibicowania na meczach Miedzi

Śpiewnik kibiców Miedzi

TV: Jak kibicować Miedzi? Mówią przedszkolaki!

Akcja "Kibicuję z klasą" czyli zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli

Spotkania z lokalną społecznością na temat walki z dyskryminacją na stadionie

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół "Stadion dla wszystkich. Kibicuję - toleruję"

Zwycięskie prace w konkursie "Stadion dla wszystkich. Kibicuję - toleruję"

Zabawa i nauka kulturalnego dopingu dla dzieci w sektorze rodzinnym

  2:4

odra-miedz.png

18.08.2017,
godz.20.00
Nice 1 Liga
Legnica

 miedz_lca_vs_zaglebie_sosnowiec.png
 
Kup bilet na Miedź
Sklep Miedzi Legnica SA

"W Opolu kibice świetnie nas wspierali i w piątek również liczymy na taki doping. Obyśmy takie wsparcie mieli cały czas, bo to pomaga zawodnikom".

Dominik Nowak, trener Miedzi

 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.