przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

W piątek Miedź zagra ze Zniczem Pruszków

2016_ryszard_tarasiewicz_konferencja__-_4.jpg- Podchodzimy do tego meczu z uśmiechem – mówi Ryszard Tarasiewicz przed piątkowym spotkaniem ze Zniczem Pruszków. Humory dopisują piłkarzom Miedzi po zwycięstwie w Katowicach. W piątek mamy nadzieję na kolejną wygraną Miedzi, bo warunki do tego są bardzo sprzyjające.

Po zwycięstwie w Katowicach nastroje w szatni Miedzi Legnica są pozytywne, a zarazem bojowe. Legniczanie mimo, że Znicz to drużyna z dołu tabeli, a cele obu klubów są zupełnie inne, nie lekceważą rywala. – Ta liga jest na tyle wyrównana, że zarówno drużyny z dołu tabeli, jak i te z góry nie różnią się zbytnio od siebie umiejętnościami. Szanujemy naszego rywala i doceniamy go. To na pewno waleczny zespół. Musimy być czujni, uważni i pewnie operować piłką. Nie można mylić pewności siebie z nonszalancją – mówi trener Tarasiewicz.

Miedź na pewno jest faworytem tego spotkania. Znicz plasuje się dopiero na 17 miejscu w tabeli z 23 punktami na koncie. Dla zespołu z Pruszkowa każdy mecz jest tym o życie. Legniczanie nie dość, że będą mieli za sobą trybuny, atut własnego boiska, to jeszcze dodatkowo sytuacja w kadrze naszego zespołu jest bardzo zadowalająca. – Wszyscy są zdrowi i gotowi do meczu. Nikt nie pauzuje za kartki, więc osobowo mogę liczyć na każdego ze swoich piłkarzy – wyjaśnia Ryszard Tarasiewicz.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za legnicką drużyną są bramki, które legniczanie zdobyli w ostatnim meczu. – Zdobyliśmy w Katowicach dwie przepiękne bramki. Zawsze doceniamy gole zdobywane z 30 metrów, ale również takie gole jak te z Katowic zasługują na miano pięknych – dodaje szkoleniowiec Miedzi.

Pozostaje mieć nadzieję, że równie piękne trafienia zobaczymy podczas piątkowego meczu, choć jak twierdzi trener Miedzi, nie jest to konieczne. Ważne, aby trafić do bramki rywali. – Na pewno będziemy w tym spotkaniu grać spokojnie, z respektem i szacunkiem, bo piłka nożna widziała już różne scenariusze. Na pewno będziemy mieli sytuacje bramkowe, będziemy grali konsekwentnie i nie będziemy na siłę szukać fajerwerków w tym meczu – zapowiada Ryszard Tarasiewicz.

Mecz Miedź Legnica – Znicz Pruszków odbędzie się w piątek 21 kwietnia o godz. 18:00 na stadionie im. Orła Białego w Legnicy. Zapraszamy!

  2:0

miedz-wigry-suwalki.png

24/25.03.2018,
godz.??
Nice 1 Liga
Mielec

 mielec-miedz.png
 
Kup bilet na Miedź
Sklep Miedzi Legnica SA

"Znakiem rozpoznawczym Miedzi na wiosnę będzie walka od pierwszej do ostatniej minuty w każdym meczu. Mam nadzieję, że kibice to docenią i będą razem z nami".

Dominik Nowak, trener Miedzi

 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.