przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

959x150-mecz-miedz-slaskwr.jpg

W piątek Miedź zagra sparing z Odrą Opole

2017_Odra_Opole_-_Miedz__-_48.jpgW najbliższy piątek wykorzystując przerwę reprezentacyjną Miedź Legnica zmierzy się w meczu sparingowym z Odrą Opole. Sparing będzie znakomitą okazją na przećwiczenie wielu wariantów taktycznych. W związku z tym na prośbę obydwu sztabów szkoleniowych spotkanie będzie zamknięte dla publiczności i mediów.

- Musimy dużo trenować w obronie. Odra to zespół, który w pierwszej lidze zdobywa wiele bramek więc jest dla nas pod tym względem bardzo dobrym rywalem. Fakty są takie, że tracimy stanowczo za dużo bramek. Pracujemy nad tym. Pokazujemy też zawodnikom elementy, w których zawiedliśmy. Przy dwóch bramkach z Piastem popełniliśmy błędy, które musimy na przyszłość wyeliminować. Najważniejsze aby nie dawać prezentów dla rywali. Nasza organizacja gry jest na dość wysokim poziomie, jednak o stracie przez nas bramek decydują przeważnie kluczowe momenty – mówi trener Dominik Nowak.

2017_Odra_Opole_-_Miedz__-_145.jpg

- Chcemy ocenić dyspozycję poszczególnych zawodników. Organizacja gry obronnej musi wejść na wyższy poziom. To dwa główne cele tego sparingu. W ofensywie stwarzamy sytuacje, a teraz skupiamy się na obronie. W tym meczu chcemy sprawdzić, czy nasza dotychczasowa praca nad elementami defensywnymi dała wymierne efekty – tłumaczy trener Miedzi.

- Robimy wszystko, żeby zagrał jutro Omar Santana. Wczoraj trenował z nami, ale nie na pełnych obrotach. Dziś trenuje na 100 procent. Jeśli po kolejnym treningu będzie wszystko dobrze, na pewno z niego skorzystamy. Wraca też Paweł Zieliński, więc tych naszych zmartwień jest już mniej – tak Dominik Nowak ocenia sytuację kadrową Miedzi.

2017_Odra_Opole_-_Miedz__-_48.jpg

- W meczu z Odrą chcemy sprawdzić wąski skład. Pracujemy nad organizacją gry. Zawodnicy z tzw. „doskoku” mogą nie być do końca zorientowani w naszej grze. Zobaczymy, czy w składzie na jutrzejsze spotkanie znajdą się jacyś zawodnicy z rezerw. Trenuje z nami Hubert Kisiel i jego możemy się spodziewać. Jest to młody zawodnik i przed nim na pewno duże perspektywy. Jeśli dalej będzie tak pracował i do tego będzie miał zimną głowę, to kiedyś możemy mieć z niego duży pożytek w Miedzi – mówi o ewentualnych zawodnikach z Miedzi II trener Nowak.

UWAGA: Sparing Miedź Legnica – Odra Opole na prośbę obu sztabów szkoleniowych jest zamknięty zarówno dla publiczności jak i mediów. Na łamach naszej strony internetowej oraz social mediów po meczu podamy zarówno zdobywców bramek jak i wynik końcowy.

  2:2

miedz-piast-gliwice.png


20.10.2018
godz.15:30
Ekstraklasa

 zaglebie_sosnowiec_vs_miedz_lca.png
 
Kup bilet na Miedź
Sklep Miedzi Legnica SA

"Najważniejsze jak zawodnicy zareagowali po straconej bramce z Koroną. Nie był to łatwy moment dla zespołu, po tych trzech porażkach, ale pokazał, że zespół jest cierpliwy i na pewno, tak jak w pierwszej lidze, jest w stanie odwracać losy spotkania".

Dominik Nowak, trener Miedzi

 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.