przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

Kolejne ruchy kadrowe w Miedzi

2018_Konferencja_Andrzej_Dadello_-_9.jpgPodczas czwartkowej konferencji prasowej właściciel Miedzi Andrzej Dadełlo poinformował o planowanych ruchach transferowych. Kontrakty trzech zawodników nie zostaną przedłużone, a kolejnych trzech graczy klub wystawił na listę transferową. Natomiast pierwszym transferem do zespołu będzie Henrik Ojamaa.

Podczas specjalnej konferencji prasowej właściciel klubu podziękował wszystkim za wspaniały sezon i zapewnił, że Miedź będzie przygotowana do Ekstraklasy. Pierwszym wzmocnieniem będzie Estończyk Henrik Ojamaa (piszemy o tym TUTAJ). Andrzej Dadełło przedstawił także obszerną listę zawodników, którzy mieli już wcześniej ważne kontrakty na kolejny sezon oraz takich, których umowy zostały automatycznie przedłużone o rok po awansie. Szef Miedzi powiedział także, że po negocjacjach klub przedłużył o 2 lata umowę z lewym obrońcą Frankiem Adu Kwame (ten zawodnik nie miał klauzuli automatycznego przedłużenia umowy).

Miedź rozstanie się także z kilkoma zawodnikami. Klub nie przedłuży wygasających w czerwcu umów z Przemysławem Mystkowskim (wraca do Jagiellonii z wypożyczenia), Michałem Bartkowiakiem oraz z Deleu. Ponadto Miedź wystawiła na listę transferową trzech piłkarzy (dostali wolną rękę w poszukiwaniu klubów) – są to bramkarz Paweł Kapsa, pomocnik Mladen Bartulović i napastnik Jakub Vojtus. – Odchodzi kilku graczy, więc kilku też przyjdzie. Myślę, że w sumie 4-5. Z tego 1-2 powinno do nas dołączyć jeszcze przed początkiem przygotowań do sezonu – powiedział właściciel Miedzi.

Dziennikarze dopytywali także o to, co z Rafałem Augustyniakiem. – Skorzystamy z klauzuli pierwokupu zawodnika, ale też muszę dodać, że Rafał ma bardzo dobrą finansowo ofertę z Wisły, z którą trudno nam konkurować – powiedział Andrzej Dadełło, który ujawnił także, że Miedź jest blisko porozumienia z AEK Ateny w sprawie sparingu. Mecz z mistrzem Grecji miałby zostać rozegrany 7 lipca w Kielcach.

***

Z dotychczasowej kadry pierwszego zespołu ważne kontrakty z Miedzią mają
(mieli dłuższe umowy lub klub skorzystał z klauzuli przedłużenia kontraktu w przypadku awansu):

Tomislav Bożić, Fryderyk Stasiak, Kornel Osyra, Paweł Zieliński, Petteri Forsell, Karol Gardzielewicz, Adrian Purzycki, Omar Santana, Mariusz Idzik, Fabian Piasecki, Mateusz Piątkowski, Łukasz Sapela, Jonathan de Amo Perez, Grzegorz Bartczak, Łukasz Garguła, Wojciech Łobodziński i Marquitos.

Kontrakty, które wygasają i nie zostaną przedłużone:
Michał Bartkowiak, Przemysław Mystkowski (koniec wypożyczenia), Deleu.

Zawodnicy wystawieni na listę transferową (dostali wolną rękę w szukaniu klubów):
Paweł Kapsa, Mladen Bartulović, Jakub Vojtus.

SPARINGI MIEDZI (aktualizacja):
30 czerwca: sparingi z Wartą Poznań i Koroną Kielce (na zgrupowaniu w Opalenicy);
7 lipca: sparing z AEK Ateny (w Kielcach);
11 lipca: sparing z FC Hradec Kralove (w Legnicy);
14 lipca: sparing z Rakowem Częstochowa (miejsce do ustalenia).

  0:4

miedz-arka_.png


25.11.2018
godz.13.00
LOTTO EKSTRAKLASA

 pogon-miedz.png
Kup bilet na Miedź
Sklep Miedzi Legnica SA

"Najważniejsze jak zawodnicy zareagowali po straconej bramce z Koroną. Nie był to łatwy moment dla zespołu, po tych trzech porażkach, ale pokazał, że zespół jest cierpliwy i na pewno, tak jak w pierwszej lidze, jest w stanie odwracać losy spotkania".

Dominik Nowak, trener Miedzi

 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.