przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

Środa upłynęła pod znakiem testów wydolnościowych

2018_badania_wydolnosciowe_hala-17.jpgPiłkarze Miedzi Legnica niedawno wrócili z urlopów świątecznych, a już zostali poddani sprawdzianowi wydolnościowemu ich organizmów. Legniczanie w środę w hali sportowej przy ul. Sejmowej przeszli trzy testy, których wyniki pozwolą sztabowi szkoleniowemu ułożenie obciążeń treningowych.

Zawodnicy Miedzi zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z nich spotkała się w hali przy ul. Sejmowej aby zaliczyć trzy testy wydolnościowe i sprawnościowe. Najpierw sztab szkoleniowy z pomocą Karola Bortnika z filmy Sports Performance Bortnik sprawdzał siłę nóg naszych zawodników. Następnie badano przyspieszenie na poszczególnych odcinkach wyznaczonych na terenie hali. Ostatnim, najbardziej męczącym zadaniem był test wytrzymałości specjalnej.

- Wykonaliśmy testy aby na podstawie ich wyników sprawdzić potencjał każdego z zawodników, a następnie sporządzić plan dalszej pracy, jak również ocenić pracę wykonaną przez piłkarzy w okresie przejściowym – powiedział nam Karol Bortnik przeprowadzający testy.

Najwięcej od samych zawodników wymagał test wytrzymałości specjalnej. Piłkarze mieli za zadanie pokonać krótkie odcinki w wyznaczonym tempie, z krótkim odpoczynkiem. Tempo biegu zwiększało się wraz z pokonywanym dystansem. Zawodnicy sami decydowali o końcu testu, kiedy nie mieli już siły aby go kontynuować.

- Podczas tego testu zawodnicy mierzą się z pracą podobną do rzeczywiście wykonanej podczas meczu. Każdy z piłkarzy musi dać z siebie 110 procent. Jest to test „do odmowy” gdzie piłkarze pokazują swój potencjał wytrzymałościowy oraz charakter – wyjaśnił Karol Bortnik.

Teraz przed sztabem szkoleniowym Miedzi Legnica przyszedł czas na analizę wyników oraz przygotowanie odpowiednich obciążeń treningowych dla piłkarzy. 

  1:0

gks-miedz.png

3.03.2018,
godz.??
Nice 1 Liga
Legnica

 miedz-odra.png
 
Kup bilet na Miedź
Sklep Miedzi Legnica SA

"W sparingach nie przywiązujemy dużej wagi do wyniku, ale na pewno cieszy wygrana w starciu ze Śląskiem, choć powinniśmy do końca zachować czyste konto w obronie. Pracujemy nad różnymi założeniami taktycznymi oraz organizacją gry i w pierwszej połowie wyglądało to naprawdę dobrze.".

Dominik Nowak, trener Miedzi

 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.