MKS Miedź Legnica - oficjalny serwis klubu :: Piłkarze Miedzi w jedenastkach sezonu branżowych portali

przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

Piłkarze Miedzi w jedenastkach sezonu branżowych portali

jedenastka_sezonu_i_ligi_pilkanozna.jpgBranżowe portale internetowe podsumowując pierwszoligowe rozgrywki wybrały jedenastki sezonu Nice 1 Ligi. Jak się okazuje piłkarze Miedzi cieszyli się uznaniem wśród redaktorów portali WP Sportowe Fakty i Pilknozna.pl. W sumie wyróżnionych zostało 5 zawodników naszego klubu.

Portal WP Sportowe Fakty docenił za miniony sezon Franka Adu Kwame oraz Wojciecha Łobodzińskiego. Adu szczególnie zaimponował dziennikarzom swoim ofensywnym usposobieniem, natomiast kapitan Miedzi był ich zdaniem jednym z najgroźniejszych piłkarzy w Nice 1 Lidze.

WP SPORTOWE FAKTY:

Frank Adu Kwame (Miedź Legnica, 2 w jedenastce kolejki)

Trener Dominik Nowak zabrał obrońcę ze sobą z Wigier Suwałki do Miedzi Legnica. Ghańczyk ma już 33 lata, ale nie brakowało mu energii do atakowania bramki przeciwnika, czego efektem było pięć asyst. Przypomina się mecz z Drutex-Bytovią, w którym Kwame pomógł Miedzi odwrócić wynik 0:1 na 2:1 wykonując ostatnie podanie przed obiema bramkami. Spędził na boisku 2395 minut, a legniczanie stracili najmniej goli w lidze.”

Wojciech Łobodziński (Miedź Legnica, 7 w jedenastce kolejki)

Piłkarz doświadczony, ale niesłychanie groźny dla rywali Miedzi. Cała liga wie, że upilnować tego zawodnika, to spora sztuka. Łobodzińskiego stać na świetną indywidualną akcję czy porywający drybling. Aż siedmiokrotnie w naszej jedenastce kolejki, czyli tyle samo, co Mateusz Machaj - król strzelców niedawno zakończonego sezonu. Zdobył kilka goli dla Miedzi i miał swój udział w awansie legniczan do Lotto Ekstraklasy.”

Portal pilknozna.pl postanowił docenić trzech zawodników z Legnicy. Na uznanie branżowego serwisu zapracowali  Marquitos, Tomislav Bozić i Mateusz Piątkowski.

PILKANOZNA.PL

"Kto znalazł się w "11" sezonu? Najwięcej przedstawicieli w gronie wyróżnionych - co nie powinno szczególnie dziwić - mają kluby, które wywalczyły awans do ekstraklasy, a więc Miedź Legnica i Zagłębie Sosnowiec.”

jedenastka_sezonu_i_ligi_pilkanozna.jpg

Jedenastka sezonu Nice 1 Ligi wg pilkanozna.pl/grafika: pilknozna.pl

  2:0

lechia_-_miedz.png


17.08.2018
godz.20:30
Ekstraklasa

 miedz-korona_kielce.png
 
Kup bilet na Miedź
Sklep Miedzi Legnica SA

"Ważne, że później byliśmy w stanie zepchnąć Wisłę Kraków do obrony. Zabrakło nam w końcówce trochę szczęścia".

Dominik Nowak, trener Miedzi

 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.