Miedź bije Śląsk i awansuje do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych!

2017_BARAZE_MLJM_-_Slask_Wroclaw_5-0_-_17.jpgW drugim meczu barażowym o prawo gry w przyszłym sezonie w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych Miedź rozbiła Śląsk Wrocław 5:0 i zapewniła sobie awans! W przyszłym sezonie aż dwie drużyny juniorów Miedzi będą rywalizować z najlepszymi w Polsce: w Centralnej Lidze Juniorów U-19 oraz w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych U-17!

W sobotę Miedź nie dała szans wrocławianom.  Już w 6 minucie spotkania po znakomitym podaniu Laskowskiego do Walkowiaka, ten drugi otworzył wynik meczu. Kolejne trzy gole należały do Aleksandra Rokosza, który przed przerwą dwukrotnie trafił do siatki rywali, a po przerwie podwyższył wynik na 4:0. Ostatnie trafienie miało miejsce w 68 minucie. Wrocławianie naciskani przez legnickich zawodników nie zrozumieli się w obronie i umieścili futbolówkę we własnej bramce. W serii rzutów karnych również lepsi byli zawodnicy Akademii Miedzi wygrywając 6:5.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu barażowym w środę legniczanie rozbili Chrobrego Głogów 5:0. Do rozegrania naszej drużynie pozostało jeszcze spotkanie z Zagłębiem Lubin, ale niezależnie od jego wyniku nasi juniorzy młodsi, prowadzeni przez duet trenerski Hubert Łysy – Wojciech Łobodziński, w przyszłym sezonie zagrają w Centralnej Lidze Juniorów Młodszych! To pokazuje, jak duży krok w rozwoju zrobiła w ostatnich latach Akademia Piłkarska Miedzi. – Kilka lat temu o takich wynikach w Miedzi mogliśmy tylko pomarzyć, a dziś to nasza codzienność – mówił w niedanym wywiadzie dla naszej strony właściciel Miedzi Andrzej Dadełło, pytany o rozwój klubowej akademii. Awans juniorów młodszych Miedzi do krajowej elity to potwierdzenie tych słów i pokazanie, że Akademia Piłkarska Miedzi Legnica zmierza we właściwym kierunku.

Miedź Legnica – Śląsk Wrocław 5:0 (2:0)

Bramki: 6 Walkowiak, 40, 41, 50 Rokosz, 68 gol samobójczy

Miedź Legnica: Gorzelski – Samek, Nowak, Pulikowski, Michułka, Lewandowski (70 Huzar), Szczepanek (75 Żurkowski), Kaczmarkiewicz (75 Okoński), Rokosz (75 Klechowicz), Laskowski (65 Wresiński), Walkowiak (55 Andrzejewski).