przycisk-klub2.jpg przycisk-akademia2.jpg przycisk-biznes2.jpg

Amber Cup 2018: Miedź zagrała w finale!

amber-foto.jpgDebiutująca w halowym turnieju Amber Cup Miedź sprawiła miłą niespodziankę kibicom docierając aż do finału tych zawodów. W decydującym meczu legniczanie ulegli ekstraklasowej Wiśle Płock 2:4 i zajęli 2. miejsce, za które puchar kapitanowi Miedzi Wojciechowi Łobodzińskiemu wręczył Kamil Grosicki. Z kolei trofeum dla najlepszego zawodnika turnieju trafiło w ręce 19-letniego pomocnika Miedzi Karola Gardzielewicza!

Miedź zmagania w turnieju zaczęła od zwycięstwa 4:1 z Drutex-Bytovią. Legniczanie grali szybko i efektownie, a z bardzo dobrej strony pokazała się młodzież Miedzi. Gole zdobyli 18-letni Fryderyk Stasiak i 19-letni Karol Gardzielewicz, a w bramce świetnie spisywali się na przemian 22-letni Piotr Smołuch i 18-letni Jan Szpaderski. Kolejne dwa trafienia dla Miedzi dołożyli doświadczeni Wojciech Łobodziński i Kornel Osyra.

W drugim spotkaniu Miedź zmierzyła się z gospodarzem turnieju. Broniąca tytułu Lechia Gdańsk musiała wygrać, by wyjść z grupy i zwyciężyła 5:1. Honorowe trafienie dla Miedzi było dziełem Rafała Augustyniaka.

W półfinale Miedź trafiła na zwycięzcę grupy B – zespół Fabryki Futbolu, złożony z bardzo doświadczonych piłkarzy, m.in. Bartosza Ławy, Mateusza Bąka, Michała Janoty czy byłego zawodnika Miedzi Błażeja Telichowskiego. Legniczanie w pewnym momencie prowadzili już 3:0, by ostatecznie zwyciężyć 3:2 i awansować do finału.

W finale Miedź zmierzyła się z ekstraklasową Wisłą Płock, która w Ergo Arenie pojawiła się w silnym składzie, m.in. z Damianem Rasakiem, który do Płocka trafił właśnie z Legnicy. Po ciekawym meczu zespół z Płocka wygrał 4:2. Na osłodę Miedź dostała Puchar za 2. miejsce, który kapitanowi Miedzi Wojciechowi Łobodzińskiemu wręczył Kamil Grosicki. Z kolei trofeum dla najlepszego zawodnika turnieju trafiło w ręce 19-letniego pomocnika Miedzi Karola Gardzielewicza! Gratulujemy!

Mecze grupowe:

MIEDŹ - DRUTEX-BYTOVIA 4:1
Bramki: Łobodziński (5), Stasiak (8), Gardzielewicz (14), Osyra (15) oraz Kamiński (10).

LECHIA GDAŃSK - MIEDŹ 5:1
Bramki: Podleśny (2), Żukowski (5), Arak (7), Żukowski (8), Lipski (14) oraz Augustyniak (5).

Pozostałe wyniki grupowe: Lechia - Drutex-Bytovia 2:3, Fabryka Futbolu – Wisła Płock 4:0, Śląsk Wrocław – Wisła Płock 1:3, Śląsk Wrocław – Fabryka Futbolu 1:3.

Półfinały:

FABRYKA FUTBOLU - MIEDŹ 2:3
Bramki: Moskalewicz (15), Ława (16-karny) oraz Piasecki (9), Gardzielewicz (15), Augustyniak (15).

Lechia Gdańsk - Wisła Płock 3:4

Mecz o 3. miejsce:

Lechia Gdańsk - Fabryka Futbolu 4:6.

Finał:

WISŁA PŁOCK - MIEDŹ 4:2
Bramki: Łukowski 2 (1, 14), Reca (2), Michalak (4) oraz Łobodziński (7), Stasiak (14).

Miedź wystapiła w składzie:
bramkarze: Piotr Smołuch (nr 95), Jan Szpaderski (nr 30); zawodnicy z pola: Wojciech Łobodziński (nr 4 – KAPITAN), Grzegorz Bartczak (nr 19), Rafał Augustyniak (nr 6), Kornel Osyra (nr 28), Karol Gardzielewicz (nr 25), Fabian Piasecki (nr 9), Fryderyk Stasiak (nr 55).

Wszystkie mecze trwały po 16 minut, a drużyny grały w składach 4+1.

Fot. M. Knitter

amber-Miedz.jpg

  0:4

miedz-arka_.png


25.11.2018
godz.13.00
LOTTO EKSTRAKLASA

 pogon-miedz.png
Kup bilet na Miedź
Sklep Miedzi Legnica SA

"Najważniejsze jak zawodnicy zareagowali po straconej bramce z Koroną. Nie był to łatwy moment dla zespołu, po tych trzech porażkach, ale pokazał, że zespół jest cierpliwy i na pewno, tak jak w pierwszej lidze, jest w stanie odwracać losy spotkania".

Dominik Nowak, trener Miedzi

 
 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.