Miedź II wygrała w Gaci i zostaje w IV lidze!

02.06.2012, 21:07

4liga-ziele.jpgRezerwy Miedzi musiały wygrać w Gaci z Foto-Higieną, żeby utrzymać się w IV lidze i plan zrealizowały w stu procentach. Bramkę na wagę trzech punktów i pozostania w lidze zdobył dla legniczan Kamil Zieliński.

Zieliński trafił do siatki rywali już 5. min, zachowując najwięcej zimnej krwi w podbramkowym zamieszaniu. Przez długi czas legniczanie dominowali, ale nie udało im się strzelić więcej bramek. W drugiej połowie przeszkadzał w tym porywisty wiatr, który kilka razu zmieniał kierunek lotu piłki przy długich podaniach. Najlepszą okazję do podwyższenia na 2:0 miał Paweł Kowal, który w 72. min wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale skończyło się tylko rzutem rożnym. Gospodarze w drugiej połowie także zmarnowali dogodną sytuację do strzelenia bramki, uderzając nad poprzeczką.

Wygrana Miedzi II, prowadzonej przez duet trenerski Ireneusz Chrzanowski – Piotr Jacek, zapewniła jej pozostanie w gronie IV-ligowców. Legniczanie zakończyli sezon na 11. pozycji. Z IV ligi spadły: Iskra Kochlice, Puma Pietrzykowice, Konfeks Legnica i Strzelinianka Strzelin. Do III ligi awansowały: Ślęza Wrocław oraz Foto-Higiena Gać.

FOTO-HIGIENA GAĆ - MIEDŹ II LEGNICA 0:1 (0:1)
Bramka: Zieliński (5). Żółta kartka: Chrzanowski.
MIEDŹ: Laskowski - Starosta, Bany, Chrzanowski, Gałęza, Kowal (90 Wróblewski), Kuciński, Zieliński, Kazimierowicz, Wosiek (55 Andrzejewski), Szewczuk (62 Lenkiewicz).