IV LIGA: Wreszcie pokonać MJO!

03.05.2024, 20:00
Już w najbliższą niedzielę drugi zespół Miedzi Legnica zmierzy się z Moto-Jelczem Oława w ramach 28. serii gier Koleje Dolnośląskie IV ligi. Start spotkania w Żmigrodzie o godzinie 15:00

Moto-Jelcz Oława aktualnie plasuje się na 4. miejscu z dorobkiem 60 punktów po 27 spotkaniach. W ostatnim starciu "Oławianie" ulegli na wyjeździe drużynie Łużyc Lubań 1:2.

W tym sezonie Moto-Jelcz na swoim koncie ma 19 zwycięstw, 3 remisy i  5 porażek oraz bilans bramkowy 69:25. Drużyna z Oławy na własnym stadionie zgromadzili 11 zwycięstw,  2 remisy i tylko 1 porażkę, notując przy tym bilans 39:13. W delegacji wygrali 8 spotkań,  1 zremisowali i 4 przegrali. Do siatki przeciwników trafiali 30 razy, tracąc przy tym 12 bramek.

W historii druga drużyna Miedzi Legnica pięciokrotnie mierzyła się z Moto-Jelczem Oława. Wszystkie starcia zostały rozegrane na poziomie IV ligi.

Premierowe starcie zostało rozegrane 28 października 2006 roku w ramach 17. kolejki. Wówczas w Oławie padł remis 1:1. Bramkę dla "Miedzianki" zdobył w 65 minucie Niziołek, natomiast dla gospodarzy trafienie zanotował Siwiński w 26 minucie.

Jedyne zwycięstwo Miedzi II Legnica nad Moto-Jelczem miało miejsce 25 listopada 2007 roku w ramach 20. kolejki. Wówczas w Legnicy. Gospodarze pokonali czarno-biało-zielonych 3:2. Dla naszego zespołu trafienia zanotowali Ilków-Gołąb w 29 i 44 minucie oraz Łodyga w 43. Dla gości bramki zdobyli w 57 minucie Spaczyński (gol samobójczy) i Kowalczyk w 86 minucie.

Ostatni mecz został rozegrany 14 października 2023 roku. Wówczas w Oławie rezerwy drużyny znad Kaczawy zremisowały 1:1. Gola dla naszego zespołu zdobył Jan Leończyk.

Mecze Miedzi II z Moto Jelczem Oława:
2006/2007: Moto Jelcz Oława - Miedź II Legnica 1:1 (28.10.2006)
2006/2007: Miedź II Legnica - MKS Oława 0:5 (08.06.2007)
2007/2008: Moto-Jelcz Oława - Miedź II Legnica 3:0 (11.08.2007)
2007/2008: Miedź II Legnica - Moto Jelcz Oława 3:2 (25.11.2007)
2023/2024: Moto-Jelcz Oława - Miedź II Legnica 1:1 (14.10.2023)

Łączny ligowy bilans: 16 meczów  (w tym 5 jako Miedź II)
Wygrane Miedzi:  6 (1)
Remisy: 2 (2)
Porażki Miedzi: 9 (2)
Bilans bramkowy: 29:14 (12:5)

Tak o nadchodzącym spotkaniu wypowiada się trener Łukasz Buliński:
- Przed nami mecz z zespołem, który jest faworytem do zajęcia jednej z najwyższych pozycji w tabeli.
W składzie którego występuje wielu zawodników z bogatym doświadczeniem na zdecydowanie wyższych poziomach rozgrywkowych. Niemniej jednak bez względu na jakość przeciwnika wierzymy, że efektem naszej pracy wykonanej na boisku będzie dopisanie kolejnego zwycięstwa - mówi sternik Miedzi II Legnica.