IV Liga: SŁOWIANIN ROZBITY! MAMY LIDERA!

14.04.2024, 18:50
Fantastyczne popołudnie zafundowała swoim kibicom Miedź II Legnica! Rezerwy Miedzianki pokonały Słowianina Wolibórz aż 4:0 i zameldowała się na pozycji lidera Koleje Dolnośląskie IV Ligi.

Spotkanie od samego początku przebiegało na wysokiej intensywności. W 5 minucie dwie świetne interwencje zaliczył Mateusz Abramowicz. W 10 minucie fenomenalną przewrotką popisał się Emmanuel Agbor. Niestety strzał obronił Piotr Gembara. Trzy minuty później bardzo dobry strzał oddał Szymon Skrzypczak, ale uderzenie minęło bramkę. W 30 minucie świetnie w polu karnym odnalazł się Szymon Zalewski, który perfekcyjnym strzałem pokonał bramkarza Słowianina. Po kolejnych pięciu minutach "Miedzianka" prowadziła już dwoma bramkami. Po świetnym rajdzie z lewej strony, w pole karne wpadł Szymon Zalewski, który oddał mocny strzał, ten odbił się od Bartłomieja Cegiełki i wpadł do bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Szymon Zalewski. W 52 minucie po raz kolejny świetnie bronił Mateusz Abramowicz. W 56 minucie bardzo dobre uderzenie z lewej strony pola karnego oddał Szymon Skrzypczak. W 63 minucie po świetnym dośrodkowaniu z prawej strony akcje głową zamknął Marcel Mansfeld. W 80 minucie fenomenalnie wykonany rzut wolny przez Garucha zamknął Kacper Józefiak, któy ustalił wynik meczu.

Miedź II Legnica - Słowianin Wolibórz 4:0 (0:0)

Bramki: Szymon Zalewski (30'), Bartłomiej Cegiełka (sam.)(35'), Marcel Mansfeld (63'), Kacper Józefiak (80')

Żółta kartki: Szymon Zalewski (17', 45+1'), Patryk Pierzak (33'), Emmanuel Agbor (73'), Mateusz Abramowicz (90+3') - Adrian Niewiadomski (76')

Czerwona kartka: Szymon Zalewski (45+1')

Sędziował: Kajetan Kasprzyk (Lubin)

Asystenci: Piotr Szczyrbaty i Damian Jankowski

Miedź II: 31. Mateusz Abramowicz - 3. Jan Leończyk (89' 18. Szymon Stróżyński), 5. Miłosz Lewandowski, 9. Szymon Skrzypczak (86' 23. Oliwier Szymoniak), 10. Patryk Pierzak (46' 59. Adam Czornij), 13. Kacper Józefiak, 16. Szymon Zalewski, 17. Mateusz Ciapa (45' 11. Błażej Żarkowski), 24. Marcel Mansfeld (65' 7. Louis Poznański), 25. Emmanuel Agbor (55' 19. Piotr Stępień), 71. Marcin Garuch

Rezerwowi: 77. Wiktor Lipiec - 6. Marcin Orzechowski, 8. Kuba Szabłowski

Słowianin Wolibórz: 94. Piotr Gembara - 2. Łukasz Szczepaniak (74' 15. Oleh Spirov), 4. Mikołaj Łazarowicz, 5. Bartłomiej Cegiełka (81' 8. Aleksi Fatyanov), 9. Marcin Buryłko (63' 90. Damian Celuch), 11. Wojciech Szuba, 19. Kamil Sadowski (89' 14. Piotr Gorzyca), 20. Adrian Niewiadomskk, 24. Filip Barski, 70. Dorian Krakowski (74' 7. Szymon Tragarz), 93. Arkadiusz Majewski

Rezerwowi: 1. Łukasz Malec - 3. Data Tytus, 17. Jakub Kierkiewicz, 77. Oskar Trzepacz