IV Liga: Derby rezerw na remis

20.04.2024, 17:25
W śnieżne popołudnie Miedź II Legnica podejmowała rezerwy Chrobrego Głogów. Finalnie oba zespołu podzieliły się punktami.

Od samego początku było widać, że ten mecz będzie bardzo wyrównany. W 3 minucie świetny strzał z pierwszej piłki oddał Marcin Garuch. Jego potężne uderzenie zatrzymał bramkarz Chrobrego. W 8 minucie mieliśmy zagrożenie pod bramką Lipca. Zaskakujące uderzenie z lewej strony pola karnego posłał Antkowiak. Dwie minuty później bardzo dobrze rogalem uderzał Emmanuel Agbor. Niestety jego strzał minął bramkę o kilka centymetrów. W 23 minucie kolejny zaskakujący strzał z dystansu zaprezentował Chrobry II Głogów. W 43 minucie "Miedzianka" otworzyła wynik spotkania. Podanie z głębi pola kapitalnie sfinalizował Szymon Skrzypczak. Dwie minuty później było już 1:1... Bramkę życia zdobył Gracjan Antkowiak. W 49 minucie świetny strzał wykonał Adam Czornij, akcję później podobnie próbował Szymon Skrzypczak. W 72 minucie mieliśmy natarcie pod bramką. Strzał Tomasza Wojciechowskiego zakończył się na poprzeczce.

Miedź II Legnica - Chrobry II Głogów 1:1 (1:1)

Bramki: Szymon Skrzypczak (43') - Gracjan Antkowiak (45')

Żółte kartki: Oliwier Szymoniak (55') - Tomasz Wojciechowski (76'), Marcel Gawłowski (88'), Olaf Zygmunt (90')

Sędziował: Marcin Nawracaj (Lubin)

Asystenci: Konrad Śliwka i Sylwia Urszulak

Miedź II Legnica: 77. Wiktor Lipiec - 5. Miłosz Lewandowski, 7. Louis Poznański (75' 10. Idris Momoh), 9. Szymon Skrzypczak, 11. Błażej Żarkowski, 13. Kacper Józefiak (46' 6. Marcin Orzechowski), 19. Piotr Stępień, 23. Oliwier Szymoniak (60' 18. Szymon Stróżyński), 25. Emmanuel Agbor (75' 17. Jakub Poliński), 59. Adam Czornij, 71. Marcin Garuch

Rezerwowi: 33. Oskar Janicki - 3. Jakub Kaczemba, 6. Marcin Orzechowski, 16. Karol Maszało, 24. Kuba Szabłowski

Chrobry II Głogów:  12. Marcel Gawłowski - 4. Adrian Klimczak, 6. Miłosz Jandziak, 7. Jesus Angel Vasques Paz, 8. Eryk Pieczarka, 9. Olaf Zygmunt, 11. Gracjan Antkowiak, 14. Tomasz Wojciechowski, 17. Krzysztof Janiszewski, 18. Yuto Taira, 20. Stanisław Antosik Rezerwowi: 1. Jakub Korolewicz, 2. Paweł Jurgo, 3. Jakub Bartecki, 5. Piotr Biliński, 13. Filip Tomczak, 15. Kamil Grzelak, 16. Tymon Krawiec, 19. Bohdan Starostenko, 23. Ziemowit Witczak